S355K2H secció buida rectangular Descripció
S355K2H secció buida estructural(número de material 1.0512) és un grau estructural europeu amb un límit elàstic mínim de 355 MPa i una energia d'impacte Charpy garantida de 40 J a −20 graus - la qualificació de tenacitat més alta de la classe S355. Es subministra acabat-calent comEN 10210 S355K2Ho fred-format comEN 10219 S355K2H, de formes rodones, quadrades i rectangulars. La qualificació d'impacte K2, no el nombre de rendiment, és el que decideix si aquest grau s'especifica per a estructures de climes-crítiques de fractura, parets gruixudes-o fredes-.
S355K2H secció buidapertany a la família de seccions buides estructurals soldades que s'utilitzen com a-elements portants - columnes, tirants, cordes d'armadura i barrancs de grua - en lloc de com a canonada de pressió. La mateixa química i resistència s'obtenen a través de dues vies de fabricació, i la ruta canvia la tensió residual, la geometria de les cantonades i el cost, però no els mínims mecànics del grau.
GNEE subministra S355K2H HSS en CHS, SHS i RHS amb certificats EN 10204 3.1 i inspecció de tercers-a petició.Envieu el vostre tipus de secció, dimensions i quantitat per a una cotització amb temps de lliurament.
Especificacions tècniques
| Paràmetre | Capacitat |
|---|---|
| Estàndard | EN 10210-1 (acabat en calent) o EN 10219-1 (format en fred) |
| Grau/número de material | S355K2H / 1.0512 |
| Forma de la secció | CHS (rodona), SHS (quadrat), RHS (rectangular) |
| Gamma dimensional | CHS OD ≈ 21,3–660 mm; SHS 20×20 a 400×400 mm; RHS 40×20 a 500×300 mm |
| Gruix de paret | 1,0–25 mm (parets més pesades disponibles a petició) |
| Longitud | 6 m, 12 m o tallat a la longitud |
| Tolerància | Segons EN 10219-2 / EN 10210-2: OD ±1% (mínim ±0,5 mm, màxim ±10 mm); paret per estàndard |
| Finalitza | Tall quadrat, o bisellat per a la soldadura a tope |
| Superfície | Negre (-soldat), oliat, granallat-i imprimat, pintat o galvanitzat a petició |
| Condició de lliurament | Acabat en calent o format en fred (laminació normalitzada/controlada per a la sèrie S355 quan sigui necessari) |
| Certificació | CA 10204 3.1; Inspecció de tercers-(per exemple, SGS, BV, TÜV) disponible |
Composició química
ElS355K2H composició químicaes controla fins als límits-d'anàlisi inferiors (% màxim tret que s'indiqui). Cada element gestiona un risc específic per a la duresa de la soldadura i l'estructura-de gra fi que hi ha darrere de la qualificació K2.
| Element | S355K2H (%) | Nota |
|---|---|---|
| Carboni (C) | 0.22 | For nominal wall ≤ 40 mm (0.22 also for >40-65 mm) |
| Silici (Si) | 0.55 | - |
| Manganès (Mn) | 1.60 | - |
| Fòsfor (P) | 0.030 | K2H més ajustat que J0H (0,035) |
| Sofre (S) | 0.030 | K2H més ajustat que J0H (0,035) |
| Nitrogen (N) | 0.012 | No s'aplica si Al total és superior o igual a 0,020 % amb Al/N superior o igual a 2:1 |
| CEV (màx.) | 0.45 | Per a paret Inferior o igual a 16 mm; puja amb el gruix |
Cada element controlat gestiona un risc específic: P i S baixos protegeixen la tenacitat de la soldadura i la ductilitat de-espessor, i el nitrogen està unit per alumini o altres formadors de-nitrurs per preservar l'estructura de gra fi-de la qual depèn la classificació d'impacte K2.
Propietats mecàniques
ElS355K2H propietats mecàniquesa continuació es mostren els requisits mínims EN 10219-1 / EN 10210-1. Tingueu en compte que el rendiment garantit disminueix a mesura que la paret s'espesseix.
| Propietat | S355K2H |
|---|---|
| Límit de fluència ReH(Inferior o igual a 16 mm) | Superior o igual a 355 MPa (≈51.500 psi) |
| Límit de fluència (16-40 mm) | Superior o igual a 345 MPa |
| Límit elàstic (40–65 mm) | Superior o igual a 335 MPa |
| Resistència a la tracció Rm | 470–630 MPa (510–680 MPa per a parets primes Menys o igual a 3 mm) |
| Elongació A | Superior o igual al 20 % (EN 10219, transversal); Acabat en calent superior o igual al 22 % (EN 10210) |
| Impacte (Charpy V, K2) | 40 J a -20 graus (mitjana) |
| CEV (màx.) | 0,45 (menys o igual a 16 mm), augmentant amb el gruix |
| Normes de prova | Tracció EN 10002-1; impacte EN 10045-1 / ISO 148 |
ElLímit de fluència S355K2Hés de 355 MPa per a parets de fins a 16 mm, i un error comú és aplicar aquest valor de paret-prima a una paret de 20 mm, que sobre-estima la capacitat. Confirmeu el valor del gruix real de la paret del certificat.
S355J0Hvs S355J2H vs S355K2H
| Grau | Temp. de prova. | Min. impacte (KV) | Ús típic |
|---|---|---|---|
| S355J0H | 0 grau | 27 J | Estructures generals, climes suaus |
| S355J2H | -20 graus | 27 J | Clima-fred i estructures més pesades |
| S355K2H | -20 graus | 40 J | Estructures de fractura-crítiques,-paret gruixuda, dinàmiques o de baixa-temp. |
Tots tres comparteixen el rendiment de 355 MPa i la banda de tracció de 470–630 MPa. L'única diferència d'enginyeria és l'energia d'impacte, de manera que l'elecció és una decisió de duresa-i-risc, no una millora de la força.
Acabat en calent vs format en fred
| Aspecte | Acabat en calent (EN 10210-1) | Format en fred (EN 10219-1) |
|---|---|---|
| Estrès residual | Baixa | Major (enduriment per tensió de cantonada) |
| Radi de cantonada | Més gran, més uniforme | Més nítid |
| Tolerància-formada | Generalment més ample | Més estret |
| Límit de mida/paret | Seccions més grans i pesades | -Range mitjà, rendible- |
| Cost relatiu | Més alt | Més baix dins del seu rang |
Ambdues vies compleixen els mateixos requisits del producte, però només una elimina una variable específica - l'acabat en calent elimina la majoria de les tensions residuals, mentre que el conformat en fred proporciona dimensions més ajustades-a un cost més baix. El codi de disseny i l'objectiu de tolerància decideixen la ruta.
S355K2H CS Tubs rectangulars acabats en calent



Control de qualitat i proves
Anàlisi química- Anàlisi de la cullera verificada amb els límits EN 10219-1/EN 10210-1, informats al certificat 3.1.
Assajos de tracció i impacte Charpy- un conjunt de tracció i impacte per lot provat; el valor de -20 graus / 40 J K2 es confirma, no s'assumeix.
Verificació dimensional- dimensió exterior, gruix de paret, rectitud, perfil de cantonada i massa segons EN 10219-2 / EN 10210-2.
Integritat de la soldadura- NDT de costura longitudinal (p. ex. ultrasònic) per detectar discontinuïtats; La prova hidrostàtica no és un requisit de-secció buida (és una prova de-conducció de pressió).
Inspecció visual i marcatge- designació d'acer, fabricant i (per a una inspecció específica) número de comanda/calor segons EN 10219/EN 10210.
Per què Font S355K2H de GNEE
Subministrament a les dues vies - acabat en calent (EN 10210-1) i format en fred (EN 10219-1) - amb el grau, el recorregut i la tolerància confirmats a la cotització.
Certificats EN 10204 3.1 com a estàndard; inspecció de tercers-(SGS, BV, TÜV) organitzada a petició.
Tipus de secció CHS / SHS / RHS, amb tall, bisellat, granallat i recobriment manipulats a casa{0}.
Suport tècnic en selecció de grau, requeriment d'impacte i dades d'entrada de soldadura.
Prova i inspecció



Embalatge i enviament



Envieu el vostre tipus de secció, dimensions, ruta de desnivell (EN 10210 o EN 10219) i quantitat - el nostre equip tècnic confirmarà l'especificació i retornarà un pressupost amb el termini de lliurament.Poseu-vos en contacte amb GNEE avui mateix.
PMF
Què significa S355K2H?
S355K2H és un grau europeu per a seccions buides estructurals. S significa acer estructural, 355 és el límit elàstic mínim en MPa (superior o igual a 355 MPa per a un gruix de paret de fins a 16 mm), K2 significa una energia d'impacte Charpy garantida de 40 J a −20 graus i H identifica el grau com una secció buida (EN 10210 / EN 10210 / EN 102) en lloc d'un producte pla o llarg. El seu número de material és 1.0512.
Quina diferència hi ha entre S355J0H, S355J2H i S355K2H?
Tots tres comparteixen el mateix rendiment de 355 MPa i la mateixa banda de tracció de 470–630 MPa; només es diferencien en la resistència a l'impacte. S355J0H es prova a 0 graus amb un mínim de 27 J, S355J2H a -20 graus amb 27 J i S355K2H a -20 graus amb un mínim de 40 J superior. Per a membres-crítics de fractura, parets gruixudes, càrregues dinàmiques o llocs de-clima fred, especifiqueu S355K2H.
S355K2H està acabat en calent o format en fred?
S355K2H està disponible tant segons EN 10210-1 (acabat en calent) com EN 10219-1 (format en fred). Les seccions acabades en calent tenen menor tensió residual, radis de cantonada més grans i una millor uniformitat de gruix; Les seccions formades en fred es produeixen a partir de cinta a temperatura ambient amb cantonades més afilades i són generalment més econòmiques dins del seu rang de mida. L'elecció segueix el codi de disseny i els objectius de tolerància/cost.
Quina elasticitat i resistència a la tracció té S355K2H?
El límit elàstic mínim és de 355 MPa per a un gruix de paret de fins a 16 mm, baixant fins a 345 MPa (16–40 mm) i 335 MPa (40–65 mm). La resistència a la tracció és de 470–630 MPa per a parets de més de 3 mm; alguns certificats de molí per a parets primes (menys o iguals a 3 mm) indiquen 510–680 MPa. Verifiqueu la banda exacta al certificat EN 10204 3.1.
Es pot utilitzar S355K2H per a canonades de pressió?
No. S355K2H és una secció buida estructural dissenyada per suportar càrregues axials, de flexió i de cisalla en estructures emmarcades - no és una canonada de contenció de pressió-. Per al servei de pressió-intern, utilitzeu canonades (API 5L, EN ISO 3183) o estàndards-de recipients a pressió, que inclouen els seus propis requisits de disseny, proves-hidrostàtiques i NDT.
Quin és l'equivalent de carboni i el preescalfament per soldar S355K2H?
El CEV màxim és de 0,45 per a un gruix de fins a 16 mm, augmentant amb el gruix de la paret segons EN 10210 / EN 10219. Les temperatures de preescalfament i d'interpass segueixen el vostre WPS qualificat i EN 1011-2, impulsades pel CEV, el gruix i el nivell d'hidrogen. El certificat rarament imprimeix el CEV automàticament; sol·liciteu-lo com a valor informat al 3.1 MTC.
Quines mides i gruixos de paret estan disponibles?
Els intervals-formats en fred tenen un diàmetre exterior CHS d'uns 21,3–660 mm, SHS de 20 × 20 a 400 × 400 mm, RHS de 40 × 20 a 500 × 300 mm, paret d'1,0 a 25 mm (més pesat a petició), longituds de 6 m / 12 m o tallades a la longitud. Les seccions acabades-calientes cobreixen mides similars i sovint més grans/pesades. L'estoc exacte depèn de la fàbrica - sol·liciteu una llista actual de disponibilitat de mides i graus abans d'especificar-les.
He d'especificar EN 10210 o EN 10219?
Especifiqueu EN 10210-1 (acabat en calent) quan el codi de disseny requereixi una tensió residual baixa, radis de cantonada més grans o parets més pesades més enllà del rang de confort de formació en fred-. Especifiqueu la norma EN 10219-1 (format en fred) per a construccions generals on el cost i les toleràncies més estrictes són importants. Si el vostre dibuix anomena un estàndard, cita aquest estàndard; en cas contrari confirmarem la ruta a cotització.
Etiquetes populars: Secció buida estructural s355k2h, fabricants de secció buida estructural s355k2h de la Xina, proveïdors, fàbrica



