Tub d'acer suau sense costures A106
Les vendes anuals de GNEE han arribat als 1.000 milions de dòlars EUA i els seus principals productes d'exportació inclouen tubs d'acer sense soldadura d'acer al carboni ASTM A106/A53/API5L PSL1 GR.B.
ElASTM A106La norma especifica diferents graus i tipus de canonades sense soldadura d'acer al carboni, com ara A106 Grau A, A106 Grau B i A106 Grau C. Aquests materials de canonada s'utilitzen habitualment en aplicacions d'alta temperatura i alta pressió, com ara calderes, recipients a pressió, transmissió de petroli i gas. línies, i molt més.
El contingut de carboni deTub de carboni A53és inferior al 0,25%, la qual cosa fa que tingui una bona soldabilitat i un bon rendiment de processament. Més fàcil de soldar amb altres materials metàl·lics i més fàcil de mecanitzar durant la fabricació. A causa de la quantitat adequada de carboni i altres elements d'aliatge, la canonada d'acer baix en carboni A53 té una gran resistència i pot complir els requisits de diverses aplicacions mecàniques i estructurals.
Composició química i propietats mecàniques
| Grau | Composicions químiques | |||||||||
| C | Mn | P | S | Si | Cr | Cu | Mo | Ni | V | |
| A106-A | Menor o igual a 0.25 | 0.27-0.93 | Menor o igual a 0,035 | Menor o igual a 0,035 | Major o igual a 0.10 | Menor o igual a 0,40 | Menor o igual a 0,40 | Menor o igual a 0.15 | Menor o igual a 0,40 | Menor o igual a 0,08 |
| A106-B | Menor o igual a 0,30 | 0.29-1.06 | Menor o igual a 0,035 | Menor o igual a 0,035 | Major o igual a 0.10 | Menor o igual a 0,40 | Menor o igual a 0,40 | Menor o igual a 0.15 | Menor o igual a 0,40 | Menor o igual a 0,08 |
| Grau | Propietats mecàniques | |||||||||
| Resistència a la tracció (Mpa) | Resistència de rendiment (Mpa) | Elongació (%) | ||||||||
| A106-A | Major o igual a 330 | Major o igual a 205 | 30 | |||||||
| A106-B | Major o igual a 415 | Major o igual a 240 | 30 | |||||||
Nota: ① Per cada {{0}},01% de reducció del contingut de carboni per sota del contingut màxim de carboni especificat, les canonades d'acer sense soldadura A106 poden augmentar el contingut de manganès un 0,06% per sobre del contingut màxim de manganès especificat, però el màxim no ha de superar l'1,35%;
②La suma dels cinc elements Cu, Ni, Cr, Mo i V no ha de superar l'1.00%
Composició química de canonades d'acer sense soldadura ASTM A53:
| Grau | Composició química (%) Max. | ||||||||
| C | Mn | P | S | Cu | Ni | Cr | Mo | V | |
| A | 0.25 | 0.95 | 0.05 | 0.045 | 0.40 | 0.40 | 0.40 | 0.15 | 0.08 |
| B | 0.30 | 1.20 | 0.05 | 0.045 | 0.40 | 0.40 | 0.40 | 0.15 | 0.08 |
Propietats mecàniques de canonada d'acer al carboni ASTM A53:
| Grau | Propietats mecàniques | |
| Resistència a la tracció (Mpa) | Límit de rendiment (Mpa) | |
| A | Major que o igual a 48,000 (Més gran o igual a 330) | Major o igual a 30,000 (Més o igual a 205) |
| B | Major que o igual a 60,000 (Més gran o igual a 415) | Més gran o igual a 35,000 (Més gran o igual a 240) |
Tub d'acer al carboni A53 sch 40

Longitud del tub d'acer:
Es pot fer en longituds de 5,8 m, 6 m i fins a 12 m, i també es pot fer segons les necessitats de l'usuari.
Diàmetre exterior del producte:
1/2"-28", 21,3-711,2 mm,
Gruix de paret:
SCH30, SCH40, STD, XS, SCH80, SCH160, XXS, etc.
Les canonades sense costura es poden tractar amb anticorrosió superficial segons sigui necessari, amb taps de plàstic als dos extrems, xamfranats segons sigui necessari i es poden inspeccionar.
Si el vostre projecte busca aquest tipus de canonada d'acer, poseu-vos en contacte amb nosaltres a temps per obtenir un pressupost!sales@gneetube.com
Entorn de Gnee Factory


Etiquetes populars: Tubs de carboni sense soldadura astm a106 a53, fabricants, proveïdors, fàbrica de tubs de carboni sense soldadura astm a106 a53 de la Xina



